Hotel Faraglione bol otvorený ešte v roku 1954 ako prístavné jednoduché sídlo vyhĺbené do skalného ostrohu.
Od 50. rokov sa v úlohe hotelierov vystriedali tri generácie, z ktorých posledná rozšírila činnosť hotela o prevádzku vonkajších barov, kaviarní a chutnú tradičnú cukráreň napĺňajúcu ranný vzduch vôňou čerstvo upečených croissantov a brioši určených ku cappuccinu. Vychutnať si tu tiež môžete osviežujúce granity, zmrzliny ochutené čerstvým miestnym ovocím, večer tradičnú taliansku pizzu alebo špecialíty charakteristické pre Sicíliu a ostrovy.
Dnes je Bar Faraglione vyhľadávaným miestom pre cestovateľov, ktorí hľadajú osvieženie a zábavu po dni strávenom na jednej z dvoch blízkych pláží alebo výstupom na kráter.

Hotel Faraglione je umiestnený priamo v prístave, pár metrov od miesta, kde sa vyloďujú lode. Len niečo vyše 100 metrov od hotela, za rovnomenným skalnatým výbežkom, ktorý ukrýva hotel, sa nachádzajú bahenné kúpele, termálne pramene a pláž.
Tento rodinou prevádzkovaný hotel s 12 izbami a barom/reštauráciou víta všetkých cestovateľov a návštevníkov jednoduchou a skutočnou pohostinnosťou. Je obľúbeným miestom pre tých, ktorí ho navštevujú každý rok, ako aj pre dobrodruhov, ktorí pravidelne chodia za
oddychom, turistikou a inými aktivitami.Po nedávnej rekonštrukcii ponúkajú hotelové izby viac, ako by ste mohli očakávať od jednoduchého 2-hviezdičkového hotela. Pri zachovaní jednoduchej funkčnosti sa izby vyznačujú moderným dojmom a komfortom. K dispozícii sú izby s výhľadom na skalnatý výbežok, na prvom poschodí izby s výhľadom na prístav, ale aj izby superior s veľkou terasou a výhľadom na more a život v prístave. Raňajky alla italiana v cene.
Cappuccino /čaj /káva, croissant, chlieb, maslo, mermelada, džús, jogurt. Počas letnej sezóny výber z ovocných granít z vlastnej produkcie.