weather

Podnebie na Liparských ostrovoch je mierne, v zime teplomer nikdy neklesne pod 10 st. C. Teploty sa v tomto období (december, január) pohybujú zväčša do 20 st. C, v jarných mesiacoch do 27 st. C. Zato letá, i keď sú horúce, vďaka príjemnému morskému vánku znášajú dobre nielen domáci obyvatelia ale aj cudzinci prichádzajúci z miernejšieho teplotného pásma. Podľa mytológie bol to práve EOLUS – boh vetrov, ktorý rozosial do Tyrhenského mora tieto ostrovčeky.
Na jeseň (september, október) zvykne teplota klesnúť na 26 – 30 st. C, vďaka čomu zostávajú sicílske pláže i naďalej vyhľadávaným miestom pre turistov.
Zrážok je veľmi málo, asi 50-90 dní do roka, vyskytujú sa najmä v zime, naopak, ak zaprší v lete, ide skôr o raritu. Počas letných dní je väčšinou obloha jasná, čo však neplatí pre zimné mesiace, keď ostrovy charakterizuje polooblačné až oblačné počasie. Preto je najvhodnejším obdobím na návštevu Liparských ostrovoch – užiť si more a pohostinnosť domorodcov, polovica mája až koniec októbra. Teplota mora sa vtedy pohybuje okolo 20 st. C.