Plavba plachetnicou po Liparských ostrovoch môže byť zaujímavá z mnohých dôvodov:

Vulkanická aktivita – ostrovy sú známe svojou vulkanickou aktivitou. Najznámejšie sú Vulcano a Stromboli, kde môžete sledovať priamo z lode večerné erupcie.

Nádherné pláže a krištáľovo čistá voda – pláže a zátoky s čistou, tyrkysovou vodou, ktoré sú ideálne na plávanie, šnorchlovanie a potápanie. Plavba plachetnicou poskytuje jedinečný prístup k odľahlým a menej preplneným plážam.

Jedinečná krajina – každý z ostrovov má svoj jedinečný charakter, od strmých útesov a zelených kopcov po lávové formácie a termálne pramene. Plavba umožní návštevníkom objaviť špecifické prostredie každého ostrova.

Kultúra a história – ostrovy majú bohatú históriu a kultúru, ktorá sa odráža v architektúre, archeologických nálezoch a miestnych tradíciách.

Gastronómia – Liparské ostrovy sú známe svojou vynikajúcou kuchyňou, ktorej súčasťou sú čerstvé morské plody, miestne ovocie a zelenina a, samozrejme, vynikajúce vína. Možná príprava jedál priamo na mori spolu s kapitánom.

Odpočinok a relaxácia – plavba plachetnicou je najlepším spôsobom, ako uniknúť z každodenného života a užiť si pokoj a ticho na mori. Môžete relaxovať na palube, počúvať zvuk vĺn a naberať energiu zo slnečných lúčov.

Dobrodružstvo a športové aktivity – pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo, ponúkajú ostrovy množstvo vodných športov a aktivít, ako je windsurfing, kajakárske výlety a trekking po sopečných krajinách. Celkovo je plavba plachetnicou po Liparských ostrovoch fascinujúcim spôsobom, ako preskúmať túto jedinečnú a nádhernú oblasť Stredozemného mora.

Nocľah na plachetnici môže byť zaujímavejší a nepochybne dobrodružnejší ako nocľah v hoteli, a to z niekoľkých dôvodov:

Spánok na palube plachetnice poskytuje jedinečný zážitok, ktorý sa líši od tradičného hotelového ubytovania. Je to príležitosť byť bližšie k prírode a zaspať pri kolísaní lode a zvukoch mora.

Sloboda a flexibilita – na plachetnici máte možnosť zmeniť svoje miesto každú noc, ak sa rozhodnete. Môžete zakotviť v odľahlých zátokách a zažívať východy a západy slnka na mori.

Intimita a súkromie – plachetnica poskytuje viac súkromia a intímneho prostredia ako hotel. Je to ideálne pre romantické úniky alebo malé skupiny, ktoré hľadajú práve takéto možnosti.

Blízkosť k prírode – spánok na plachetnici vám umožňuje zaspať pod hviezdami, vychutnávať si čerstvý morský vzduch a byť súčasťou morskej fauny a flóry. To je zážitok, ktorý hotely jednoducho nemôžu ponúknuť.

Predstavte si, že každý večer sledujete západ slnka z najlepšieho miesta na svete – priamo z paluby vašej plachetnice, s pohárom výberového vína v ruke a s pocitom, že tento okamih patrí len vám. Každý z ostrovov Liparského súostrovia vám ukáže svoju jedinečnú tvár.

 

Navrhovaný itinerár pre katamaran IRIS – LAGOON 400 S2

Lipari-Panarea-Stromboli-Salina-Filicudi-Alicudi-Vulcano

Sobota – transfer z letiska Catania do pístavu Milazzo, plavba rýchloloďou na ostrov Lipari, nalodenie, vyplávanie, plavba po ostrovoch.

 

Navrhovaný itinerár pre zvyšné plachetnice a katamaran

Portorosa-Vulcano-Lipari-Panarea-Stromboli-Salina-Filicudi-Portorosa

Sobota – transfer z letiska Catania do letoviska Portorosa. Vyzdvihnutie lode, plavba na ostrovy. Zvyčajne prvá zastávka je ostrov Vulcano. Itinerár klienti zostavia spolu s kapitánom podľa aktuálneho počasia.
Nedeľa-Piatok plavba po ostrovoch. Za dobrých poveternostných podmienok sa dá zvládnuť 6-7 ostrovov.
Piatok večer návrat do letoviska Portorosa za účelom kontroly lode, nocľah na lodi.
Sobota- uvoľnenie lode, transfer letisko, prípadne inak, podľa záujmu klientov.

TypModelRok výrobyPočet kajútPočet lôžokPočet WCCena∗Štartovací balíček SkipperKaucia
katamaránIRIS-Lagoon 400 S220164+2104+15 200€ - 8 400€650€1 500€-
katamaránDufour 48 Salazar20225+11256 500€ -14 500€860€1 500€5 000€
plachetnicaDufour 460 GL Diego201841042 700€ - 6 700€560€ - 3 000€
plachetnicaDufour 390 GL Inycum201936+231 900€ - 4 200€490€ - 2 000€
plachetnicaDufour 520 GL Sirius20194+110+233 800€ - 8 500€650€1 500€/bez3 500€

∗štartovací balíček je povinný. Zahŕňa záverečné upratovanie, prívesný motor, posteľné prádlo, vonkajšie podušky.